KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14298076
nr 1429 8076
Tomasz Holuj
(f. 1947), Polen
Oljemålning, Cirkusartister. Signerad. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 66x79 cm
Tomasz Holuj, polsk bildkonstnär född i Krakow 1947.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:21:22
31/10 12:09:45
1.500 kr
1/11 17:55:54